Wydarzenia

ROK SZKOLNY 2020/2021

Pracownicy

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

W dniach  11- 22 maja 2020r. odbył się szkolny konkurs plastyczny online pod hasłem: „Moja Mama”, w którym wzięli udział nasi najmłodsi uczniowie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje prace.

Po wnikliwej analizie, podjęta została następująca decyzja: ze względu na wysoki poziom artystyczny, kreatywność, estetykę nadesłanych prac konkursowych,  komisja nie jest w stanie wybrać trzech najpiękniejszych prac  i postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom konkursu I miejsce, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie GRATULUJEMY!

Lista laureatów

Lilianna Fulas

Milena Zagrobelny

Julian Koszulański

Nela Kurek

Albert Doszczeczko

Szymon Zarzecki

Adam Zarzecki

Kacper Poparda

Nikola Gonczarko

Hanna Suchan

Diana Gorzelana

Natalia Jackowska

Anna Kruszewska

Karol Zawadka

Ignacy Kurek

Karol Goleń

Maja Węgierek

Jakub Kobyliński

Martyna Koszulańska

Patryk Bartosz

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami tworzą Bajeczną Księgę w ramach projektu czytelniczego miesięcznika Bliżej Przedszkola.

Przedszkolaki przystąpiły do projektu czytelniczego Bajeczna Księga, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczył zeszyt, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.  Przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę z biedronką Zuzią. Wraz z rodzicami chętnie i z wielką radością podjęły  się udziału w tworzeniu Bajecznej Księgi i przygód Zielonej Biedronki. Dzięki zaangażowaniu  rodziców i dzieci powstaje piękna i bardzo kreatywna opowieść.

Kino to niezwykłe miejsce, które w parę chwil jest w stanie przenieść nas do świata wyobraźni. Duży ekran i specyficzny klimat sprawiają, że dla przedszkolaka treść filmu staje się wyjątkowo realistyczna, a seans na długo pozostaje w pamięci ale również skłania do przemyśleń i wyciągania wniosków.

„Chodzę do kina” to cykl starannie wyselekcjonowanych filmów z różnych zakątków świata, zarówno długo-, jak i krótkometrażowych, które bawią i uczą. Piękne, mądre, wartościowe obrazy z przekazem w pogodny sposób przybliżają świat. Poruszana w nich tematyka jest bliska dzieciom w wieku przedszkolnym, co pozwala im utożsamić się z bohaterem i aktywnie współprzeżywać jego radości i smutki.

Proponowany zestaw filmów stanowi idealny punkt wyjścia do tworzenia sytuacji wychowawczych, rozwoju kompetencji społecznych oraz rozmów na takie tematy, jak uczucia i emocje (wachlarz uczuć kilkulatka jest bardzo szeroki, naprzemiennie pojawiają się chwile szczęścia, smutku, sympatii, niechęci, strachu, zazdrości, a nawet gniewu; dziecku nie jest łatwo poradzić sobie z tymi uczuciami, a jeszcze trudnej o nich rozmawiać), czym jest przyjaźń i rodzina, tworzenie relacji, pomaganie kolegom, umiejętność współpracy oraz identyfikowania się z cudzymi uczuciami. To pojęcia i wartości, których przedszkolak dopiero się uczy, podobnie jak bohaterowie oglądanych przez niego filmów.

Filmy w cyklu:

 • Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele   
 • Basia – serial   
 • Gordon i Paddy   
 • Zimowe przygody Jill i Joy
 • Kacper i Emma – zimowe wakacje   
 • Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka    
 • Opowieści świnki   

Dzięki cyklowi „Chodzę to kina” dziecko:

kształtuje czynności intelektualne potrzebne w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji ,

buduje system wartości, rozpoznaje, co jest dobre, a co złe,

rozwija niezbędne umiejętności społeczne,

wypowiada się za pomocą różnych technik artystycznych,

jest ciekawe świata, rozbudzone poznawczo i kulturowo,

potrafi zachować się w kinie i teatrze,

refleksyjnie podchodzi do przekazywanych mu treści, wyciąga wnioski

„SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE”

to nowy, ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku przeprowadzona została  pilotażowa edycja.

Program dedykowany jest dzieciom przedszkolnym w wieku 5-6 lat, rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom wychowania przedszkolnego.

Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

•    zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

•    kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

•    propagowanie zdrowego stylu życia,

•    zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane są poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY
MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ ! 

Dzieci z naszego przedszkola realizują program edukacyjny,, Mamo, tato wolę wodę” zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009r. w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

W ramach programu dzieci zdobywają cenną wiedzę o wodzie. Podczas zajęć mają okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie i życiu człowieka oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.Dzieci uczą się również jak dbać o naszą planetę.

Piękna Nasza Polska Cała

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” , który jest piękną i pełną niezapomnianych chwil podróżą patriotyczną po naszym cudownym kraju.

Dzięki udziałowi w tego typu działaniach projektowych przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Majowe święta obchodziliśmy w szczególny sposób – razem, a jednak osobno.

Z racji Świąt Państwowych zorganizowaliśmy w grupie „ Tydzień Legend i Baśni Polskich”, dzieci pogłębiły swoją wiedzę o Polsce oraz utrwaliły swoje wiadomości z zakresu wychowania patriotycznego, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i Hymn Polski oraz wykonały liczne prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: flagę, godło i mapę Polski, które z dumą prezentują. A to wszystko dzięki pomocy i kreatywności naszych kochanych rodziców.

 

SPR #GaszynChallenge

Fajna Szkoła  Supe r Szkoła Lubię tu Być

GALERIA BEZPIECZNY INTERNET

Młodzież Zapobiega Pożarom

5 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotoryi odbył się etap miejsko – gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi, Szkoły Podstawowej w Rokitnicy, Szkoły Podstawowej
w Wilkowie oraz Szkoły Podstawowej w Gierałtowcu. W sumie uczestniczyło w konkursie 20 uczniów startujących w dwóch kategoriach wiekowych.
O zwycięstwie zdecydował test wiedzy oraz seria pytań ustnych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Klasy IV-VI

I miejsce – Aleksander Szczecina (SP 3 Złotoryja)

II miejsce – Hubert Browolejt (SP Rokitnica)

III miejsce – Daria Przeszlakiewicz (SP Rokitnica)

Klasy VII-VIII

I miejsce – Kamila Boryniec (SP Gierałtowiec)

II miejsce – Kornelia Sroka (SP Rokitnica)

III miejsce – Roch Durachta (SP Rokitnica)

Gratulujemy znakomitego przygotowania i życzymy powodzenia podczas etapu powiatowego w Sokołowcu

Mamy Laureata Zdolny Ślązak
z języka polskiego
Oliwia Malińska – GRATULACJE
Gratulacje i podziękowania składamy rodzicom i nauczycielce Oliwki

Mamy Laureata Zdolny Ślązak
z języka angielskiego
Roch Durachta – GRATULACJE
Gratulacje i podziękowania składamy rodzicom i nauczycielce Rocha

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-III. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Uczniowie przygotowali część artystyczną. Z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani przez wnuki własnoręcznie wykonanymi upominkami. Jak to dobrze, że są dziadkowie !!!!! Niech nam żyją 100 lat!!!!

Jasełka Środowiskowe

W czwartek 19 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka Środowiskowe, przygotowane pod opieką pani Agnieszki Brożyny.

Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności artystycznych aktorskich, muzycznych i wokalnych. W pięknej scenografii i specjalnie przygotowanych na tę okazję kostiumach, uczniowie po raz kolejny opowiedzieli – historię sprzed dwóch tysięcy lat – historię narodzin Jezusa. Uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role, a licznie zgromadzeni goście wielkimi brawami dziękowali za występ.

Było pięknie i wzruszająco…

Powiatowy Konkurs Krasomówczy

W listopadzie 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1w Złotoryi odbył się Powiatowy Konkurs Krasomówczy ,,Zostań przyjacielem książki”

II miejsce zajęła – uczennica klasy III Martyna Koszulańska

Brawo! Gratulacje!

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas I-III. Uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch kategoriach: solo i zespół.

Jak widać mamy w naszej szkole talenty muzyczne i zdobyliśmy wysokie miejsca.

II miejsce– Nikola Gonczarko (solo),

II miejsce-klasa I (zespół),

III miejsce-Anna Kruszewska (solo)

Się dzieje …

 Superkoderzy w akcji – każdy piątek piąteczek piątunio

14 listopada 219 roku

Uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Legnicy. Głównym celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Z pomocą wykwalifikowanych pracowników Casstoramy, dzieci wraz z opiekunami, wykonali fantastyczne zabawki – samochody ciężarowe wraz z naczepami. Za wykonane zadania uczniowie otrzymali dyplomy, drobne upominki.           
            Warsztaty okazały się dla uczniów wspaniałą zabawą i dostarczyły im wiele satysfakcji. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowej wiedzy.

 

Odbyły się również warsztaty z samoobrony
„Bezpieczny mieszkaniec – bezpieczny turysta”
realizowane przez Jerzmanicko-Złotoryjskie Centrum Ju-jitsu Raion riu.
Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z:

 • zasadami samoobrony, które dotyczą unikania sytuacji, ludzi i miejsc niebezpiecznych,
 • technikami samoobrony, które służą oswobodzeniu się w przypadku napaści i umożliwią oddalenie się w bezpieczne miejsce.

 

 

W trakcie warsztatów uczniowie byli informowani także o konieczności powiadomienia osób dorosłych oraz policji o sytuacjach niebezpiecznych

8 listopada 2019 roku

“Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolega, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

tymi słowami dzieci z pierwszej klasy uroczyście zadeklarowały swoją przynależność do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Rokitnicy.

W Szkole Podstawowej w Rokitnicy miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zostać pełnoprawnym uczniem to sprawa niełatwa, więc dzieci długo i z przejęciem przygotowywały się do tego dnia pod opieką swojej wychowawczyni Małgorzaty Jackowskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia.

Pani Dyrektor Beata Iwińska nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.

Po pasowaniu przez Panią Dyrektor, koleżanki i koledzy z II i III klasy życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o swojej pomocy i opiece w szkole. Po części oficjalnej uroczystości pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Moja Szkoła Moja Zabawa Moja Nauka i Moja Przyjaźń

2019.09.27

     ,, Pij mleko, będziesz wielki ‘’ czy ,, Pij mleko, będziesz kaleką’’  z  takimi i innymi problemami spotkali się uczniowie kl. VII i VIII wraz ze swoimi wychowawcami, którzy 26 września wzięli udział w zajęciach przygotowanych w ramach Festiwalu Nauki w ZSB w Legnicy. Po zwiedzeniu szkoły i poznaniu bogatej oferty zawodowej placówki uczestniczyliśmy w trzech wykładach, które okazały się niezwykle interesujące i poszerzające wiedzę z wielu dziedzin nauki, a były to :

 • Żywią , leczą, ubierają … i trują.
 • Oddziaływanie grzybów na człowieka.
 • Przysłowia i powiedzenia ludowe kontra nauka.

     O godz. 13.00 pełni wrażeń i nowej wiedzy wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy wychowawcom za umożliwienie nam udziału w takiej formie edukacji.

                                                               Kasia i Oliwka klasa VIII

2019.09.25

Jest Nas Już 20

W połowie lat 70. Rubik chciał stworzyć prosty, nieawaryjny mechanizm, który pozwalałby na niezależne przemieszczanie poszczególnych elementów w kilku płaszczyznach. Architekt nie zdawał sobie sprawy, że skonstruował doskonałą grę logiczną, aż do momentu, kiedy jego dzieło było gotowe, a sam Ernő zaczął się głowić, jak przywrócić kostkę do jej pierwotnego ułożenia. Biedak siedział nad tym cały miesiąc. Mechaniczna zagwozdka w 35 lat swojej produkcji poza granicami Węgier stała się najczęściej kupowaną zabawką na świecie. Do dziś sprzedano 550 milionów egzemplarzy słynnej kostki. Jak myślicie – ile kombinacji można ułożyć zanim w końcu uda nam się poskładać wszystkie kolory

Gotowi?

Mówimy o 43 252 003 274 489 856000 możliwościach w wersji dla najbardziej podstawowej kostki (czyli 3x3x3)! kostki są produkowane w wariantach od 2x2x2 aż do17x17x17