Home » Wydarzenia

Wydarzenia

ROK SZKOLNY 2018/2019

2019.01.01

Jest Nas Już 15

W połowie lat 70. Rubik chciał stworzyć prosty, nieawaryjny mechanizm, który pozwalałby na niezależne przemieszczanie poszczególnych elementów w kilku płaszczyznach. Architekt nie zdawał sobie sprawy, że skonstruował doskonałą grę logiczną, aż do momentu, kiedy jego dzieło było gotowe, a sam Ernő zaczął się głowić, jak przywrócić kostkę do jej pierwotnego ułożenia. Biedak siedział nad tym cały miesiąc. Mechaniczna zagwozdka w 35 lat swojej produkcji poza granicami Węgier stała się najczęściej kupowaną zabawką na świecie. Do dziś sprzedano 550 milionów egzemplarzy słynnej kostki. Jak myślicie – ile kombinacji można ułożyć zanim w końcu uda nam się poskładać wszystkie kolory

Gotowi?

Mówimy o 43 252 003 274 489 856000 możliwościach w wersji dla najbardziej podstawowej kostki (czyli 3x3x3)! kostki są produkowane w wariantach od 2x2x2 aż do17x17x17

 

2018.10.29

Indianie w Rokitnicy

Gdy Krzysztof Kolumb dotarł do brzegów Ameryki był przekonany, że dotarł do Indii. Nazwał więc napotkanych tam ludzi Indianami. Mimo pomyłki nigdy nie zmieniono tej nazwy. Fascynująca kultura tej ludności  pomimo trudnej historii, dotrwała do dziś.

O tradycjach, ubiorze, sposobie życia i muzyce rdzennych mieszkańców Ameryki dowiedzieliśmy się od prawdziwych Indian, którzy odwiedzili naszą szkołę wraz z Filharmonią Dolnośląską z Jeleniej Góry. Dzięki ich opowieści poznaliśmy charakterystyczne rytmy i tańce potomków Indian. Przy okazji powtórzyliśmy wiedzę na temat odległych kultur

2018.10.09

ZOO Wrocław

W poniedziałek 8 października uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami  wyruszyli na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.

 Tuż za bramą powitały ich żyrafy i lwy  oni jednak zwiedzanie  rozpoczęli od Afrykarium. Tam podziwiali setki bajecznie kolorowych ryb, hipopotamy i inne zwierzęta wodne Czarnego Lądu.  

Wielką radość sprawiło im oglądanie karmienia słoni i małp. Na Dziecińcu Zwierzęcym mogli głaskać a nawet karmić owce, króliki i kozy a osioł ciągle zaczepiał ich swoim donośnym głosem.

 Przemierzając alejki ogrodu, oglądali z bliska zwierzęta, poznawali ich wygląd i tryb życia.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody

   

2018.09.29

Urodziny szkoły

Za nami kolejne urodziny naszej szkoły. Na uroczystej akademii spotkali się uczniowie, nauczyciele  pracownicy szkoły.

 Tradycyjnie odbył się Chrzest Pierwszaka . Starsi  uczniowie zorganizowali  zagadki  i konkursy sprawdzające wiedzę i umiejętności  pierwszoklasistów.  Po wypiciu  Napoju Mądrości  można było pierwszaków  przyjąć do Społeczności Uczniowskiej  Szkoły Podstawowej w Rokitnicy.

Podczas uroczystości  mogliśmy podziwiać popisy wokalne Kaliny Błaszczyk i Gabrysi Browolejt!

Po części artystycznej wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie czekały na nas zabawy i wspólne ognisko.

     

2018.09.03

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie Szkoły Podstawowej w Rokitnicy stawili się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/19. Pani dyrektor – Beata Iwińska szczególnie ciepło powitał tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną.

Wiele nowych wyzwań czeka również czwartoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap edukacyjny oraz ósmoklasistów przed którymi ważny egzamin.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole!

ROK SZKOLNY 2017/2018

To była naprawdę udana wycieczka

Pięć niezwykłych dni od 21 do 26 maja uczniowie klas od IV do VII naszej szkoły spędzili na wycieczce  do Trójmiasta. Zwiedziliśmy w drodze do i w Trójmieście katedrę w Gnieźnie, w Gdańsku m. in. Starówkę, Westerplatte oraz katedrę w Oliwie, w Gdyni Oceanarium i okręt Błyskawica, Krynicę Morską, Sopot oraz zamek w Malborku.

Poznaliśmy historię tworzenia się bursztynu oraz codzienną pracę rybaków. W ośrodku rozegraliśmy kosmiczny- komiczny mecz w „Kryształowych kulach”

Pełni wrażeń wróciliśmy przed północą cali i zdrowi do Rokitnicy

A oto kilka zdjęć dokumentujących wycieczkę

THE VOICE OF POWIAT

 Gabriela Browolejt

zajęła pierwsze miejsce

w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

drugie miejsce zajęła Kalina Błaszczyk

G R A T U L A C J E

MAMY MISTRZA POWIATU

Nasza uczennica

Nikola Wolak

jest mistrzem powiatu w tabliczce mnożenia

G R A T U L A C J E

 

WOLNE CHWILE W PIĄTEJ KLASIE

Sport, zabawa i śmiech

ROBIMY KANAPKI

Klasa 4 robiła kanapki oto co z tego wyszło

można wymyślać nazwy kanapek na zdjęciach

9 marca 2018 roku

Jak każdego roku

 

Świętowaliśmy Setną Lekcję Matematyki

zabawy gry rebusy i słodkości

HURA MINĘŁA 100

 

 

14 lutego 2018 roku

Szkolny Konkurs Recytatorki, który odbył się 14 lutego 2018 roku zgromadził 15 uczniów z klas IV – VI. Uczniowie startowali w dwóch grupach wiekowych, które były oceniane przez

  • Panią Małgorzatę Arian
  • Panią Ewelinę Tłuścik
  • oraz wybranych uczniów z klasy V

Poziom przygotowanych recytacji był bardzo wysoki, toteż jury miało przysłowiowy trudny orzech do zgryzienia.

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy IV – VI

I miejsce              Iga Hajdun

II miejsce             Kalina Błaszczyk

III miejsce            Oliwia Malińska, Gabriela Browolejt,Nikola Wolak, Ada Mróz, Aleksandra Raszkiewicz, Roch Durachta

Klasa VII

I miejsce              Mateusz Błaszczyk

II miejsce             Bartosz Hajdun

Konkurs zorganizowała polonistka Pani Teresa Siudak

 

17 grudnia 2017 roku

Finał  Powiatowego Konkursu na Recenzję Książki w Złotoryi okazał się szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły ponieważ:

I miejsce wśród uczniów klas V-VI zajęła Kornelia Sroka

II miejsce wśród uczniów klas IV zdobyła Daria Przeszlakiewicz

Dobrze zaprezentowali się nasi pozostali finaliści:

Roch Durachta i Adrianna Mróz

Uczestnicy otrzymali tomik z pracami wyróżnionych uczniów powiatu oraz drobne upominki.

 


 

Serdeczne gratulacje składa opiekun grupy Teresa Siudak

7 listopada 2017 roku

W szkole podstawowej nr 3 w Złotoryi odbył się konkurs o miano

Aureus Rerum Scriptor

Uczniowie mieli za zadanie wcześniej przygotować w dowolnej technice plakat pt. „Drogi Polaków do Niepodległości w 1918 r.”, za który były osobne punkty, zasadniczą częścią konkursu pozostał natomiast test wiedzy.

Reprezentacje podstawówek pytań miały tylko 14, ale organizatorzy ułożyli dla nich krzyżówkę związaną z powstaniem listopadowym.

„Była trudna, trzeba się było przy niej pomęczyć”  stwierdzili uczniowie.

Złotymi Specjalistami z Dziedziny Historii wśród uczniów szkół podstawowych zostali uczniowie z SP w Wilkowie-Osiedlu, nasi chłopcy w składzie Mateusz Błaszczyk i Piotr Witkowski zajęli II miejsce.  

Gratulujemy!!!

22 września 2017 roku

odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Regionalisty w naszym powiecie. Szkołę Podstawową w Rokitnicy reprezentowała klasa VI, która wyróżniła się nie tylko szybkością
w pokonaniu wyznaczonej trasy turystycznej, jak również bezbłędnie odgadując wszystkie zabytki historyczne na swojej trasie.

Zdobyte przez uczniów nagrody zostały przekazane na ręce pani Dyrektor szkoły.

4 września 2017 roku

w odświętnie przystrojonej sali WDK w Rokitnicy odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny. Program artystyczny, na który złożyło się pożegnanie wakacji oraz przypomnienie
o rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę przygotowali uczniowie kl.VI.

Następnie pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i przywitała uczniów którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

Muzyczne życzenia pracy nie na 5% ale na 100% w wykonaniu Gabrysi a klasy piątej przekonały wszystkich, że nowy rok szkolny się rozpoczął.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Uroczysty Dzień 70 Lat Szkoły 9 czerwca 2017 roku

Uroczystość zorganizowano w sali WDK w Rokitnicy, gdzie zebrali się absolwenci, nauczyciele, uczniowie oraz władze gminy, by uczcić jubileusz placówki. Uroczystość była ostatnim etapem i podsumowaniem rocznej pracy, w wyniku której na terenie szkoły odbywało się wiele imprez, m.in. zasadzenie pamiątkowego drzewka, realizacja projektów uczniowskich związanych z poznawaniem historii szkoły, konkursy plastyczne: „Moja szkoła“ , „Mój szkolny kolega“ oraz konkurs poetycki „Poezja nie zna granic“, w którym znalazły się teksty poetyckie uczniów i absolwentów nagrodzone na konkursach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.

W odświętnie przystrojonej sali wręczono wiele podziękowań i dyplomów uznania dla absolwentów, nauczycieli, władz gminy, przyjaciół szkoły i sponsorów.

Specjalnie na tę wyjątkową okazję przygotowano spektakl teatralny, ukazujący szkołę na przestrzeni 70 lat. Zgromadzone w jednej z klas kroniki ze zdjęciami przywoływały liczne wspomnienia, tym bardziej, że czasami wielu osobom trudno było się rozpoznać na fotografiach z minionych lat.

Nie zabrakło okazałego tortu przedstawiającego budynek szkoły, który wzbudził u wszystkich podziw.

Akademia

Wspomnienia

Zwiedzamy Szkołę

Wystawy

Poczęstunek

 

 

Sukcesy uczniów klas V – VI ze Szkoły Podstawowej w Rokitnicy

Powiatowy Konkurs Językowy

24 kwietnia 2017 r. drużyna z naszej szkoły wywalczyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym

„Jak Cię słyszą, tak Cię piszą”.

Szkołę reprezentowali:

Oliwia Malińska kl. V

Roch Durachta kl. V

Piotr Witkowski kl. VI

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Literacki

W marcu 2017 roku pięciu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela języka polskiego, wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Literackim upamiętniającym legendarnego „Hubala” czyi majora Henryka Dobrzańskiego.

Do uczniów tych należeli

Oliwia Mróz klasa V

Oliwia Malińska klasa V

Adam Witkowski klasa VI

Piotr Witkowski klasa VI

Natalia Więckowska klasa Vi

Wśród nagrodzonych osób znalazła Oliwia Malińska, która za utwór „Przerwana melodia” zdobyła II miejsce.

Młodej poetce serdecznie gratulujemy

 

Sukcesy uczniów klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Rokitnicy

         Aż pięciu uczniów z klas IV – VI naszej szkoły zakwalifikowało się do VI Powiatowego Konkursu na Recenzję Książki, którego finał, czyli eliminacje ustne, odbyły się 13 grudnia 2016 roku w PODN i PPP w Złotoryi.

         A oto wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły:

I miejsce     Gabrysia Browejt         wśród uczniów kl. IV

I miejsce Oliwka Malińska

II miejsce Roch Durachta                wśród uczniów kl. V

III miejsce Oliwka Mróz

III miejsce Mateusz Błaszczyk        wśród uczniów kl. VI

Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego mgr Teresa Siudak

 

Szlachetna Paczka

 

Kolędowanie  z muzykami Filharmonii  Jeleniogórskiej.

W sali WDK w Rokitnicy odbyły się warsztaty muzyczne – wspólne kolędowanie. Uczniowie klas I – VI  śpiewali znane im kolędy, chętni przygrywali na  różnych instrumentach. W takich spotkaniach  muzycznych uczniowie biorą udział raz w miesiącu już drugi rok.  

Zdjęcia w galerii

 

Mikołajki

Zdjęcia w galerii

 

EUROWEEK

W listopadzie uczniowie klasy szóstej z wychowawczynią brali udział w pięciodniowym obozie językowym EuroWeek, w Międzygórzu.

Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z: Filipin, Turcji, Polinezji Francuskiej, Indii. Wolontariusze prezentowali swój kraj, uczniowie pracowali w grupach, dzięki czemu mogli poznać nowych kolegów z Warszawy, Krakowa czy Sosnowca.

Wspólnie śpiewali piosenki w języku angielskim, uczyli się tańczyć, prezentowali się w różnych przebraniach zgodnie z wyznaczoną rolą.

Czas szybko nam minął, żal było się rozstawać. Jest nadzieja na kolejne spotkanie w 2017 roku.

Zdjęcia w galerii

20 października 2016 roku

Rycerze wieku średniego

O godz.12.00 uczniowie klas V i VI uczestniczyli w pokazie historycznym przygotowanym przez Grupę Artystyczną „Pokazy historyczne.pl”

Grupa zaprezentowała stroje z epoki, uzbrojenie, sprzęty codziennego użytku oraz wydarzenia z czasów wieków średnich. Uczniowie z ciekawością przyglądali się walce rycerskiej zaprezentowanej w pełnym uzbrojeniu.

Możliwość porównania  wiedzy książkowej z przedstawianą prezentacją  pozwoli lepiej przyswoić uczniom fakty i wyobrazić sobie życie w dawnej epoce.

Zdjęcia w galerii

18 października 2016 rok

Powstanie Warszawskie

We wtorek 18 października 2016 roku nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać uczestnika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK Zbigniewa Grochowskiego zaproszonego przez Gimnazjum w Rokitnicy.

Gość opowiedział o akcjach małego sabotażu, działalności Szarych Szeregów oraz o walkach w czasie powstania na Starym Mieście w których brał udział. Młodzież zapoznała się z udostępnionymi zdjęciami wykonanymi w czasie powstania.

Wspomnienia gościa – świadka wydarzenia historycznego:

  • były niezwykle poruszające,
  • interesujące i pouczające,
  • dlatego przeciągnęły się poza wyznaczony czas.

Zdjęcia w galerii

11 października 2016 rok

Wycieczka do Straży Pożarnej

Przedszkolaki z zerówki i uczniowie kl. I  odwiedzili  siedzibę  Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi.  Celem wycieczki było spotkanie  z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. Podczas rozmowy o bezpieczeństwie z pracownikami straży, nasi uczniowie utrwalili sobie numer ratunkowy straży pożarnej, zwiedzili  budynek straży, obejrzeli sprzęt ratowniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka.

Zdjęcia w galerii

23 września 2016 roku

Dzień Regionalisty Dobków

              Klasa V wzięła udział w wycieczce do  Dobkowa z okazji Dnia Regionalisty. Uczniowie mieli za zadanie przejść jedną ze ścieżek edukacyjnych,  odgadnąć hasło  przedstawione w kalamburach oraz przygotować prezentację dla pozostałych uczestników .

Nastroje dopisywały, prezentacja się udała, uczniowie wystąpili przed  szeroką publicznością.  Podczas uroczystości otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, skosztowaliśmy pysznych pierogów oraz zwiedziliśmy Sudecką Zagrodę Edukacyjną.

Jak widać na zdjęciach (w galerii) nastroje dopisywały.

Zdjęcia w galerii

13 września 2016 roku

Poznajemy historię naszego regionu

               Do Szkoły Podstawowej w Rokitnicy przybył żołnierz w stroju z epoki napoleońskiej. Okazało się, że to pan Cezary Skała, który uczniom kl. V i VI opowiedział o bitwie o Złotoryję, która odbyła się 23 sierpnia 1813 r. Wtedy to połączone wojska rosyjsko-pruskie zostały pokonane przez armię francuską. Miasto – mimo sympatii do wojsk koalicyjnych – nie zostało spalone. Pan Cezary niezwykle barwnie, rzeczowo i szczegółowo opowiadał o tej nieznanej nam bliżej karcie z historii naszego regionu. Nic też dziwnego, że dwie godziny minęły bardzo szybko. Na koniec wszyscy udaliśmy się na plac przed kościołem pod wezwaniem św. Michała w Rokitnicy, gdzie prowadzący pokazał nam wyposażenie i uzbrojenie ówczesnego żołnierza. Odbyła się nawet głośna strzelanina z użyciem broni palnej.

Ta żywa lekcja historii okazała się interesująca i znacznie wpłynęła na poszerzenie naszej wiedzy o regionie, w którym mieszkamy.

Zdjęcia w galerii

12 września 2016 roku

Spotkanie z policjantami

Uczniowie naszej szkoły dnia 12.09.2016 r. uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Złotoryi. 

Młodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreśli jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

Na spotkaniu  klas IV-VI uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa.  Poruszany był także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Prowadzący pogadankę uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy, a na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.          

Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego  i wychowawczego naszej szkoły

Zdjęcia w galerii

2 września 2016 roku

Narodowe czytanie „Quo Vadis”

          Uczniowie klasy V ( niemal w 100%) wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w ogólnonarodowym czytaniu wybranych fragmentów powieści H. Sienkiewicza.

Sugestywne czytanie zarówno przez uczniów, rodziców, jak i nauczycieli powodowało, że przed oczami zebranych pojawiły się obrazy bogatego pogańskiego Rzymu i rodzącego się chrześcijaństwa. Zebranych wzruszyły również fragmenty związane z rodzącą się miłością walecznego Winicjusza i szlachetnej Ligii.

Impreza odbyła w Bibliotece Publicznej w Rokitnicy. W nagrodę uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Zdjęcia w galerii

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2015/2016

21 marca 2016 roku

W pierwszy Dzień Wiosny w Polkowicach odbyła się Rejonowa Gala Talentów, w której zaprezentowała się też nasza uczennica 20160321Wiktoria Bartosz. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności z zakresu tworzenia replik kostiumów filmowych, muzycznych, twórczości filmowej a nawet tańca towarzyskiego.Wszyscy zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności, a publiczność była pod wielkim wrażeniem poziomu zaprezentowanych programów. Po występie Wiktorii były duże brawa. Zaprezentowany układ dynamiczny akrobatyki sportowej podobał się wszystkim. Każdy z uczestników otrzymał list gratulacyjny od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty a Wiktoria otrzymała również Nominację na koncert finałowy Gali Talentów 2016.

        Serdecznie gratulujemy Wiktorii.

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2014/2015

12 czerwca 2015 roku

Duchowy motyw towarzyszący pożegnaniu klasy VI

            Dwunastego czerwca 2015 roku w sali WDK w Rokitnicy odbył się wieczorek pożegnalny klasy VI. Tego dnia szóstoklasiści nie mieli lekcji. Już od rana chłopcy zajęli się nagłośnieniem ,a dziewczyny rozkładaniem namiotów, bo tę noc mieliśmy właśnie spędzić pod gołym niebem w namiotach. Po pracy organizacyjnej nastał czas na zabawę, czyli grę w podchody,

Imprezę otworzyło przemówienie uczniów kl.VI. Powitano przybyłą p.dyr Beatę Iwińską , wychowawcę kl. V P. Renatę Kuczyńską , wychowawcę kl.VI p. Teresę Siudak, koleżanki i kolegów z kl.V oraz w komplecie przybyłych rodziców. Rodzice otrzymali od nas własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami za trzyletnią współpracę ze szkołą.

Pięknie przystrojony i niezwykle smakowity tort przyciągał oczy wszystkich , toteż uroczystość rozpoczęła się od jego degustacji . Poza tortem ręce naszych rodziców oferowały nam różne przysmaki z grilla, sałatki , przepyszne ciasta, różnorodne owoce i napoje.

Centralnym punktem uroczystości okazał się w konkursie na najlepiej ucharakteryzowanego ducha. Prawie wszyscy uczniowie z obu klas przebrali się stosownie do celu konkursu. Powołane z dorosłych jury nie było w stanie wyłowić zwycięzcy. Nagrody w postaci ulubionych lodów otrzymali wszyscy. Czas w miłej atmosferze przebiegł bardzo szybko i o 21:00 pożegnaliśmy kl.V ,a sami wzięliśmy udział w karaoke. I tutaj też było trudno wyłowić zwycięzcę . Nagrody w postaci kostki Rubika zadowoliły wszystkich. Następnie przy ognisku i wspaniałych pochodniach mieliśmy opowiadać historię z duchami. Niestety odblask z pracowni historycznej tak przestraszył niektóre dziewczyny , że trudno było im wydobyć głos. Liczyliśmy gwiazdy, podziwialiśmy gwiazdozbiory, ponieważ noc była zadziwiająco pogodna i ciepła.

Po przespanej nocy w namiotach czekało na nas śniadanie w postaci tostów, zapiekanek , kabanosów, oczywiście przygotowanych rękoma naszych kochanych rodziców.

Było tak przyjemnie ,że wielu z nas nie chciało wracać do domu . Staraliśmy się po sobie zostawić porządek , toteż następną godzinę poświęciliśmy na sprzątanie sali i terenu, na którym biwakowaliśmy.

Takie pożegnanie ze szkołą na długo pozostanie w naszej pamięci.

Aleksandra Dobrowolska

Kacper Borawski

klasa VI

Nie tylko duchy żegnały klasę VI

          W piątek 12 czerwca 2015r. odbył się w pięknie udekorowanej Sali WDK w Rokitnicy wieczorek pożegnalny kl. VI. Na początku uroczystości uczniowie najstarszej klasy w szkole wręczyli nauczycielom i przewodniczącej klasy róże, a ich rodzice ugościli przybyłych wspaniałym tortem, zielonymi muf inkami oraz innymi wypiekami.

Następnie po kilku tańcach wyszliśmy na boisko, gdzie braliśmy udział w wielu różnorodnych zabawach.

Pan Robert –tato Julii z kl. VI przygotował przepyszne przysmaki z grilla: szaszłyki, kiełbaski, karkówki, które wraz z wieloma sałatkami i sosami smakowały wyśmienicie.

Kulminacyjnym momentem imprezy był taniec duchów. Uczniowie poprzebierani w śnieżno białe prześcieradła i odpowiednie makijaże prezentowali się wspaniale. Nic też dziwnego, że wychowawca kl. VI – p. Teresa Siudak – bez wahania ufundowała wszystkim lody po naradzie z jury.

Po konkursie wróciliśmy z powrotem do zabawy. Najbardziej dziewczynom podobał się Kacper B. , który w stroju mnicha, próbował spowiadać przez okienko namiotu zgromadzonych. Śmiechom przez długi czas nie było końca.

Nie wiadomo kiedy wybiła godz. 21:00 i musieliśmy opuścić tę wspaniałą imprezę. Z żalem patrzyliśmy na kolegów i koleżanki z kl. VI , którzy tę noc mieli spędzić no łonie natury.

Z podziękowaniami dla klasy VI

Wiktoria Tłuścik

Aleksandra Siudak

Oliwia Bekaluk

klasa V

 1 czerwca 2015 roku

Fascynująca historia Świniopasa

             Z okazji Dnia Dziecka klasa piąta przedstawiła baśń J. Ch. Andersena „Świniopas” Księżna i jej damy dworu ubrane były w suknie z dawnych czasów. Chłopcy przebrali  się  za  cesarza,świniopasa i księcia.Kiedy już byliśmy przekonani , że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, okazało się, że premiera może nie dojść do skutku, ponieważ zachorowali obaj narratorzy. Jednak dzięki mobilizacji wszystkich uczniów i p. T. Siudak. Niespodziewanie narratorm została Oliwia Bekaluk, która przyszła do szkoły po długiej nieobecności. Drugim narratorm została Ola Dobrowolska z kl.VI. Widać było, że obie prowadzące miały wielką tremę. Również kolega Marek, odgrywając rolę księcia, przeżywał katusze  z powodu swojego niezbyt wykwintnego stroju.

             Mimo tylu przygód sztuka podobała się młodszym kolegom, nauczycielom i p. Dyrektor szkoły. Planujemy, że w następnym roku również wystawimy baśń , a nawet wzbogacimy  ją elementy muzyczne.

Oliwia Bekaluk

klasa V

 Niesamowita historia oczarowała wszystkich

            Poniedziałek (1czerwca) rozpoczął się od przygotowań do naszego przedstawienia baśni J . Ch .Andersena pt. ,,Świniopas”. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej na uczniów klas I – III i obu przedszkoli oczekiwali aktorzy w pięknych strojach. Szczególnie ładnie wyglądała księżniczka (w tej roli występowała Wiktoria Tłuścik ) i jej damy dworu (Aleksandra Janiak i Laura Tyszkiewicz) nieźle przedstawiał się też cesarz (Michał Dubowski).Kiedy już wszyscy się zebrali , narratorzy zaczęli opowiadać dzieje kapryśnej księżniczki i sprytnego świniopasa. Sztuka była tym ciekawsza że aktorzy byli wyposażeni pomocne rekwizyty : szkatułkę , słowika , różę. Szczególnie zainteresował wszystkich piękny słowik . Dzieci zainteresowały również pocałunki, którymi musiała obdarowywać księcia zarozumiała księżniczka , aby otrzymać różne zabawki. Oklaski na zakończenie przekonały nas, że sztuka, którą wystawiliśmy, podobała się. Byliśmy uradowani, bowiem mimo że główni prowadzący w tym dniu nie byli w szkole, a zastępujący ich dublerzy otrzymali swoje role godzinę przed spektaklem, to znakomicie wszyscy poradzili sobie z odgrywaniem swoich ról.

                                                                                   Wiktoria Tłuścik

klasa V

29 maja 2015 roku

 Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Rokitnicy

     Dwudziestego dziewiątego maja na boisku „Lechii Rokitnica” odbyła się wspaniała impreza rodzinna. Tego dnia w szkole były tylko trzy lekcje , po których uczniowie wszystkich klas wzięli udział w wielu zabawach i konkurencjach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Imprezę otworzyły występy artystyczne naszych najmłodszych kolegów z zerówki i przedszkola. Następnie swoje zdolności aktorskie prezentowały klasy I-III . Po części artystycznej rozpoczęły się tzw. ; „Wyścigi na wesoło”, które cieszyły się popularnością zarówno wśród uczniów naszej szkoły , jak i ich rodziców , a nawet licznie przybyłych dziadków.

Po radosnych zabawach nastąpiło wspólne pieczenie kiełbasek , w międzyczasie na zorganizowanym kiermaszu można było wygrać różne zabawki za symboliczną złotówkę jak również przemienić się w wymarzoną postać za sprawą naszych koleżanek które pięknie malowały twarze . Można było też zrobić własnego „Balonowego Cudaka” oraz zmienić zwykłą , małą kartkę w niesamowitą papierową rzeźbę i zrobić przełom w swoim pozimowym lenistwie , ćwicząc według zaleceń z repertuaru Ewy Chodakowskiej lub zagrać wraz ze swoimi rodzicami mecz w piłkę nożną. Rodzice otrzymali drobne upominki w postaci poczęstunku oraz ulotek z akcji „Zachowaj trzeźwy umysł”

Szczególnie dużo pracy w przygotowanie festynu włożyła kl. VI ,aczkolwiek wiemy ,że warto było , ponieważ uroczystość udała się w pełni. Tym bardziej ,że we wszystkich poczynaniach towarzyszyła nam ciepła i słoneczna pogoda. Naszym zdaniem takie imprezy umacniają więzi nie tylko rodzinne ,ale pozwalają poznać się lepiej szkolnej społeczności z mieszkańcami okolicznych miejscowości.

Aleksandra Dobrowolska

Kacper Borawski

klasa VI

18 maja 2015 roku

Wycieczka szlakiem początków Polski

          18 maja 2015r. punktualnie o godzinie 05:00 wyjechaliśmy spod szkoły w Rokitnicy na trzydniową wycieczkę do Torunia. Plan wycieczki był bardzo ciekawy i zapewniał wiele atrakcji. Przed wyjazdem sprawdziłem w Internecie nasze miejsce noclegowe. Hotel Biały w Skorzęcinie położony był w pięknym miejscu, otoczonym jeziorem i lasem. Okazał się bardzo wygodny, serwowano w nim pyszne jedzenie.

Jako pierwszy zwiedziliśmy Park Dinozaurów w Rogowie, gdzie znajdują się olbrzymie repliki tych wymarłych zwierząt. Następnie wybraliśmy się do Muzeum Kolejnictwa w Wenecji. Stamtąd kolejką wąskotorową pojechaliśmy do Biskupina. Znajduje się tam replika prasłowiańskiej osady. Obejrzeliśmy wystawę archeologiczną i odbyliśmy warsztaty pn. ,,Życie mieszkańców Biskupina’’. Mnie w udziale przypadła rola oracza , piekłem tez podpłomyki , które bardzo mi smakowały. Pod wieczór byliśmy w hotelu, gdzie w pełni wrażeń i zmęczenia poszliśmy szybko spać.

Drugiego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Torunia, gdzie zwiedziliśmy liczne atrakcje miasta. Byliśmy w Katedrze, Domu Kopernika, spacerowaliśmy po Starówce. Najbardziej podobało mi się w Muzeum Piernika gdzie własnoręcznie przygotowaliśmy pyszne ciasteczka. Jedno z nich udało mi się dowieść do domu, żeby poczęstować nim brata Antosia, który bardzo za mną tęsknił. Był to bardzo ciekawie i pracowicie spędzony dzień. W hotelu po kolacji oglądaliśmy telewizję, a że byliśmy bardzo zmęczeni, szybko poszliśmy spać.

Dnia trzeciego z rana spakowaliśmy rzeczy i zanieśliśmy je do autobusu. Tego dnia pojechaliśmy do potężnej Katedry w Gnieźnie – pierwszej stolicy Polski. Były tam Drzwi Gnieźnieńskie, które przedstawiały historię św. Wojciecha. Na koniec wycieczki pojechaliśmy do Parku Miniatur w Pobiedziskach, gdzie podziwialiśmy okoliczne zabytki w miniaturze. Podróż do domu zleciała nam szybko.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna. Zresztą była to jedna z najlepszych wycieczek.

                                                                                                  Jan Naklicki

klasa VI

 

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Rokitnicy Rokitnica 35 59-500 Złotoryja telefon: 76 8783 122 szkola.rokitnica@zlotoryja.com.pl