Home » Uroczystości w przedszkolu

Uroczystości w przedszkolu

Ferie

Nawet podczas ferii nie grozi nam nuda. Dzisiaj wspólnie wykonaliśmy „gniotki”. Dzieci były zachwycone.

Wycieczka po Straży Pożarnej

Wspólnie z naszymi przedszkolakami wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej  w Złotoryi. Dzieci miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów Strażaków dzieci  mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Atrakcją dla dzieci była również możliwość przymierzenia stroju strażaka oraz wejście do wozu strażackiego. Za wspaniałą wycieczkę DZIĘKUJEMY.

Pracujemy – kotki

Wykonanie kotków sprawiło dzieciom ogromną radość

Pracujemy – papier ścierny

Dzisiaj w przedszkolu dzieci wypróbowały nową technikę wykonywania pracy plastycznej

– mianowicie malowanie na papierze ściernym. Efekt był zaskakujący.

Teatrzyk

Dzisiaj również mieliśmy okazję uczestniczyć w teatrzyku. Dzieciom bardzo się podobało. Miały okazję osobiście uczestniczyć w spektaklu.

Pracujemy – mleko

Dzisiaj postanowiliśmy malować na mleku. Barwniki połączone z mlekiem dały nam nieoczekiwane efekty. Dzieci były zdumione. Była to niesamowita atrakcja.

Pracujemy – Piankolina

Dzisiaj wspólnie robiliśmy Piankoline. Dzieci miały okazję pobudzać swojej zmysły

Wizyta Policjanta

11 stycznia odwiedził nas Pan Policjant. Nasz  gość opowiedział dzieciom jak należy bezpiecznie zachować się podczas nadchodzących ferii. Dzieci otrzymały kolorowanki z numerami alarmowymi. Za cenne informacje i poświęconą uwagę dziękujemy

Teatrzyk kukiełkowy

5 stycznia do naszego przedszkola ponownie zawitał teatrzyk kukiełkowy. Tym razem spektakl był o Darku -Koszmarku. Dzieci oglądały teatrzyk w wielką uwagą. Na twarzach dzieci widać było zaciekawienie i zadowolenie. Dziękujemy

Świąteczne spotkanie z rodzicami

Święta Bożego Narodzenia to wspaniała okazja do wspólnego spotkania  – dlatego 22 grudnia w naszym Przedszkolu odbyły się otwarte zajęcia dla rodziców, by wspólnie radować się nadchodzącymi świętami. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne lampiony, atmosfera była rodzinna i miła. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom tradycji świątecznych poprzez wspólne spożycie posiłków wigilijnych oraz wspólne kolędowanie. Na okolicczność spotkania przedszkolaki przygotowały występ artystyczny

Mikołaj

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku . Dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę oraz wiersz , prowadziły rozmowy z Mikołajem, a także zaprosiły gościa do wspólnego tańca.
Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać . Dzieci długo wspominały ten wspaniały dzień , dzieliły się wrażeniami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Andrzejki

30 listopada  w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki. Były wróżby, zabawy. Dzieci bawiły się wyśmienicie.

Urodzinki Tobiasza

Dzisiaj był wyjątkowy dzień dla Tobiasza. W gronie kolegów i koleżankę obchodził swoje urodzinki. Solenizantowi zostały złożone życzenia. Były zabawy tańce przy muzyce. Panowała wesoła atmosfera. Na zakończenie na naszego jubilata i dzieci czekał słodki poczęstunek

Urodzinki Milenki

Dzień urodzin to szczególne wydarzenie dla każdego dziecka. Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodzinki naszej Milenki. Wszystkie dzieci składały jubilatce życzenia. Były zabawy i słodki poczęstunek. Nasza solenizantka była bardzo szczęśliwa.

Pasowanie na przedszkolaka

Pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim życiu przeżyły przedszkolaki z Rokitnicy. Grupa dzieci oficjalnie dołączyła do grona przedszkolaków podczas „UROCZYSTEGO PASOWANIA”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami – śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze.
Po prezentacji artystycznej zostało odczytane ślubowanie, po czym nastąpiło uroczyste przyrzeczenie. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Beata Iwińska. Za pomocą magicznego ołówka, każde dziecko stało się dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom. Ten dzień zapewne na długo zapadnie w ich pamięci.  Przedszkolakom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy.

Wizyta w sklepie

Grupa Przedszkolna z Rokitnicy odwiedziła sklep spożywczy w Rokitnicy. Celem wycieczki było bliższe zapoznanie się z pracą sprzedawcy oraz zapoznanie się z asortymentem sklepu. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte. Dziękujemy

Dzień żywności

Dzień pluszowego misia

Duże, małe kolorowe i mięciutkie Pluszowe Misie opanowały dzisiaj nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi właścicielami, by bawić się i świętować swój dzień.
25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko wykonało prace plastyczną- misia. Dzieci otrzymały również medale. Miały okazję przebrać się w strój misia . Panowała radosna atmosfera pełna zabaw i tańców

Helloween

30 października w  naszym przedszkolu odbyło się Halloween. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach i tańcach. Dodatkowa atrakcją dzisiejszego dnia były urodziny Alberta. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Panowała miła i wesoła atmosfera. Na zakończenie na dzieci czekał słodki poczęstunek .

Wizyta kominiarza

Wizyta pani stomatolog

10 stycznia w naszym przedszkolu odwiedziła nas mama naszej Nikolki, która pracuje jako asystentka stomatologiczna. Pani Małgosia  opowiedziała dzieciom jak prawidłowo dbać o ząbki. Dziękujemy

Dzień chłopaka

Powitanie przedszkolaków

Dzisiaj w naszym przedszkolu odwiedziły nas starszaki , by wspólnie bawić się na Balu Karnawałowym. Dzieci były przebrane w cudowne stroje. Było mnóstwo zabaw, tańców i konkursów. Wśród dzieci panowała miła i radosna atmosfera. Wszyscy bawili się świetnie. Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy.

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Rokitnicy Rokitnica 35 59-500 Złotoryja telefon: 76 8783 122 szkola.rokitnica@zlotoryja.com.pl