Home » Klasy 1 – 3

ROK SZKOLNY 2018/2019

2018.10.29

Indianie w Rokitnicy

Gdy Krzysztof Kolumb dotarł do brzegów Ameryki był przekonany, że dotarł do Indii. Nazwał więc napotkanych tam ludzi Indianami. Mimo pomyłki nigdy nie zmieniono tej nazwy. Fascynująca kultura tej ludności  pomimo trudnej historii, dotrwała do dziś.

O tradycjach, ubiorze, sposobie życia i muzyce rdzennych mieszkańców Ameryki dowiedzieliśmy się od prawdziwych Indian, którzy odwiedzili naszą szkołę wraz z Filharmonią Dolnośląską z Jeleniej Góry. Dzięki ich opowieści poznaliśmy charakterystyczne rytmy i tańce potomków Indian. Przy okazji powtórzyliśmy wiedzę na temat odległych kultur

2018.10.09

ZOO Wrocław

W poniedziałek 8 października uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami  wyruszyli na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.

Tuż za bramą powitały ich żyrafy i lwy  oni jednak zwiedzanie  rozpoczęli od Afrykarium. Tam podziwiali setki bajecznie kolorowych ryb, hipopotamy i inne zwierzęta wodne Czarnego Lądu.

Wielką radość sprawiło im oglądanie karmienia słoni i małp. Na Dziecińcu Zwierzęcym mogli głaskać a nawet karmić owce, króliki i kozy a osioł ciągle zaczepiał ich swoim donośnym głosem.

Przemierzając alejki ogrodu, oglądali z bliska zwierzęta, poznawali ich wygląd i tryb życia.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody

2018.09.29

Urodziny szkoły

Za nami kolejne urodziny naszej szkoły. Na uroczystej akademii spotkali się uczniowie, nauczyciele  pracownicy szkoły.

Tradycyjnie odbył się Chrzest Pierwszaka . Starsi  uczniowie zorganizowali  zagadki  i konkursy sprawdzające wiedzę i umiejętności  pierwszoklasistów.  Po wypiciu  Napoju Mądrości  można było pierwszaków  przyjąć do Społeczności Uczniowskiej  Szkoły Podstawowej w Rokitnicy.

Podczas uroczystości  mogliśmy podziwiać popisy wokalne Kaliny Błaszczyk i Gabrysi Browolejt!

Po części artystycznej wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie czekały na nas zabawy i wspólne ognisko.

2018.09.03

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie Szkoły Podstawowej w Rokitnicy stawili się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/19. Pani dyrektor – Beata Iwińska szczególnie ciepło powitał tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną.

Wiele nowych wyzwań czeka również czwartoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap edukacyjny oraz ósmoklasistów przed którymi ważny egzamin.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole!

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Rokitnicy Rokitnica 35 59-500 Złotoryja telefon: 76 8783 122 szkola.rokitnica@zlotoryja.com.pl